Cała prawda o historii menstruacji

Z tej niesamowitej serii internetowych filmików dowiesz się całą prawdę o historii menstruacji podaną w zabawnej formie.

Nawet w dzisiejszych czasach ciężko doczekać się otwartej publicznej rozmowy o menstruacji, a przecież ten temat istnieje od wieków. Jak dawniej kobiety sobie z nią radziły i jak się zabezpieczały w te dni? W jaki sposób i z jakich materiałów kobiety przygotowywały swoje podpaski? Z pewnością są to pytania, które każda kobieta sobie zadaje doceniając czasy, w których obecnie żyjemy, gdzie przemysł produkujący środki sanitarne tak usilnie zabiega o każdą z nas.

Liliana Tandon, twórczyni serii internetowych dokumentów Period Piece (http://periodpieceofficial.com) tropi temat menstruacji w różnych momentach historii. O swojej serii filmów mówi, że są to „filmy o kobietach mających okres…w różnych okresach historii”.  Każdy odcinek trwa ok 2 min i w zabawny sposób stara się odstygmatyzować w mediach menstruację, bo jak się mawia na stronie Period Piece ”nie byłoby nas tu, gdyby nie ona”. Celem L. Tandon jest wspieranie kobiet i dostarczenie produktów higieny intymnej kobietom z tych części świata, gdzie takie produkty nie występują w zasięgu ich rąk.

Zachęcamy was drogie czytelniczki do obejrzenia kilku odcinków i napiszcie do nas na FB, które najbardziej się wam spodobały i dlaczego.

https://www.youtube.com/watch?list=PLJT6_ySpJULACNz5bCjs9knyBAOSapkHI&v=uNTVLMpdoLk

https://www.youtube.com/watch?list=PLJT6_ySpJULACNz5bCjs9knyBAOSapkHI&v=1sMl3PsiRf0

https://www.youtube.com/watch?list=PLJT6_ySpJULACNz5bCjs9knyBAOSapkHI&v=jQTOsirK-hU