Zalety kosmetyków naturalnych

Nie mamy wpływu na środowisko, w jakim żyjemy-spaliny, dymy, pyły, kurz…codziennie przyjmujemy dawkę szkodliwych substancji drogą oddechową i przez skórę. Dodajmy do tego przepełnione konserwantami, ulepszaczami i sztucznymi zapachami żywność i produkty kosmetyczne. Wielu świadomych konsumentów, w tym w dużej mierze kobiet, opowiedziało się za zmianą w ich życiu. Swoista moda na zdrowy styl życia jest obecna w krajach północnej i zachodniej Europy już od wielu lat. Do Polski wchodziła stopniowo i z rezerwą. Niewątpliwym czynnikiem hamującym rozwój tej kosmetycznej rewolucji mają ceny tzw. biokosmetyków dla przeciętnego konsumenta w Polsce. Również, przywiązanie do tradycyjnych marek, siła reklamy w tv promująca tzw. kosmetyki drogeryjne oraz mała wiara w skuteczność kosmetyków naturalnych powoduje, że segment kosmetyków ekologicznych dopiero co raczkuje w naszym kraju. Jednakże ten kierunek pielęgnacji ciała, czerpiący z tego co natura dała nam najlepszego, siły odżywczej roślin, bezpiecznych składników jest już nie do powstrzymania.

Jakie są zalety kosmetyków naturalnych?

1. Kosmetyki naturalne są skuteczne. Komponenty dobrze przenikają w głąb ciała ponieważ nie zawierają konserwantów i „zapychaczy”, takich jak syntetyczne parafina i gliceryna, które stanowią barierę dla odżywczych składników.

2. Ekologiczne kosmetyki są bezpieczne dla każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stanu naskórka. Nie zawierają chemii, parabenów, plastikowych mikrogranulek, sztucznych barwników i substancji zapachowych co sprawia, że są odpowiednie dla wrażliwej skóry.

3. Biokosmetyki mają prosty skład, który przeciętny konsument samodzielnie może sprawdzić, czy wybrane specyfiki będą odpowiednie dla skóry.

4. Kosmetyki naturalne działają metodą „małych kroczków”- stopniowo, ale zdecydowanie, zawarte składniki penetrują skórę docierając do głębszych warstw, w przeciwieństwie do tradycyjnych kosmetyków, które działając jedynie na powierzchnię naskórka, dają krótkotrwały efekt.

5. Używając kosmetyków naturalnych dbamy o stan środowiska naturalnego, gdyż produkcja takich środków pielęgnujących nie zagraża naturze, ponadto kosmetyki te nie są testowane na zwierzętach.