10 ważnych zasad postępowania na co dzień podyktowanych troską o środowisko

Znalezione obrazy dla zapytania go green

1. Powiedz NIE słomkom w plastiku, powiedz NIE serwetkom, plastikowym sztućcom i plastikowym torebkom. Powiedzenie „nie” śmieciom jest bezpłatne i może uratować świat przed niepotrzebnymi odpadami. Ponadto zyskujesz czyste sumienie.

2. Żegnacie nowe ubrania. Produkcja ubrań jest niezwykle energochłonna i zanieczyszczająca. Oszczędzaj środowisko i portfel, dbając o to, co masz, kupując używane, wymieniając się z przyjaciółmi.. Możesz także spróbować sprzedać ubrania, których nie używasz.

3. Zrób przekąskę i kawę / herbatę w domu przed pójściem do pracy i szkoły. W ten sposób możesz zużyć to, co zostało ci w lodówce i co nadaje się jeszcze do spożycia zanim wyląduje w śmietniku. W ten sposób wiesz dokładnie, co jesz, nie musisz kupować i na koniec nie przyczyniasz się do tworzenia odpadów, ponieważ zwykle jedzenie kupowane jest w jednorazowym opakowaniu. Zero odpadów!

4. Obniż zużycie i kupowanie – poddaj recyklingowi to, co możesz.

5. Unikaj plastikowych toreb na zakupy. Zawsze miej torby i torby na zakupy w torebce, samochodzie lub plecaku, dzięki czemu możesz łatwo podziękować plastikowej torbie podczas zakupów w sklepie.

6. Zapomnij o papierowym ręczniku! Możesz łatwo wymienić papier do wycierania na zużyte ręczniki kuchenne, ściereczki lub mocno zużyte bawełniane ubrania, z których łatwo wykonasz ściereczki.

7. Zapomnij o butelce z tworzywa sztucznego PET – noś wodę z domu we własnej butelce do picia zamiast kupować wodę w jednorazowych plastikowych butelkach. Jeśli nie masz butelki do recyklingu, możesz łatwo użyć słoika po dżemie lub innego szkła. Użyj tego, co masz – to nic nie kosztuje. Czuj się dobrze!

8. Staraj się ograniczyć używanie makijażu, kosmetyków i innych kosmetyków. Obejmuj naturalne piękno, które posiadasz – lub przestaw się na produkty naturalne, takie jak olej kokosowy, który działa jak zmywacz do makijażu, krem nawilżający lub błyszczyk do ust!

9. Stwórz własne środki czyszczące. To proste, niedrogie i przyjazne dla środowiska, a możesz ponownie użyć opakowań, które już masz w domu.

10. Pożyczaj, oddawaj, przerabiaj lub wymieniaj się z innymi – niech to będzie twoja dewiza życiowa.

zespół LadyLuna

Zobacz także: