Kim jesteśmy?

LadyLuna to miejsce dla kobiet stworzone przez kobiety, którym zależy na zdrowiu i radości z życia. Wiemy, że jedno i drugie całkowicie zależy od otoczenia, w którym mieszkamy i pracujemy, dlatego dbanie o środowisko, edukowanie siebie i innych w zakresie naturalnego dbania o własne zdrowie w zgodzie z naturą, jest dla nas priorytetem w codziennym życiu. Wspólnie chcemy stworzyć miejsce, które pomoże każdej kobiecie, młodszej i starszej, przejść przez przełomowe momenty w życiu – dojrzewanie, bycie mamą,przekwitanie. Jesteśmy szczególnie dumne z naszych Niezbędników- wyjątkowych organicznych paczuszek dedykowanych dojrzewającym dziewczynkom i młodym mamom. Pragniemy, by nasza strona była wsparciem i inspiracja dla naszych mam, córek i nas samych.

W  ofercie naszego sklepu zdecydowałyśmy się na same ekologiczne i organiczne produkty, które są bezpieczne dla zdrowia całej rodziny i naszego jedynego miejsca na tym świecie-Planety Ziemi. Na rynku produktów ekologicznych pojawiają się coraz to nowe marki, które jeszcze nie dowiodły swojej skuteczności i bezpieczeństwa. Dlatego więc, budując ofertę naszego sklepu, nie idziemy w ilość, ale w jakość, w producentów uznanych i cieszących się rzeszą zadowolonych klientów, których opinie są najlepszą reklamą. Wyszukałyśmy marki różnorodne cenowo mające szeroki wachlarz eko-kosmetyków. Pragniemy, by nasza strona była wsparciem i inspiracja dla naszych mam, córek i nas samych.

Taka jest LadyLuna.Towarzyszka kobiecego życia.

 

Menstruacja – nów

Faza poowulacyjna – pierwsza kwadra

Faza owulacyjna – pełnia

Faza przedowulacyjna – ostatnia kwadra 

Księżycowy cykl

Jak wytłumaczyć dziewczynce proces,  który będzie zachodził w jej organizmie wraz z pierwszą miesiączką? Księżycowa narracja jest obrazową formą mówienia o biologii kobiet w przystępny sposób, wykorzystująca zjawisko, które obserwujemy od dziecka.

Na czym polega analogia między kobiecym a księżycowym cyklem?

Księżyc od zawsze postrzegany był jako jeden z najbardziej tajemniczych i fascynujących ciał niebieskich. Od dawna, każdej nocy, z uwagą obserwowano tę srebrną planetę, a jej kształt i widoczność na niebie determinowały codzienne i społeczne życie ludzi. Uwagę naszych przodków skupiał wyraźny rytm Księżyca – jego zanikanie i rośnięcie. Ta obserwacja pozwoliła dostrzec związek czasowy między cyklem kolejnych faz księżyca a cyklem miesiączkowym kobiet, który w obu przypadkach trwa około 28-29 dni.

Zarówno cykl księżycowy, jak i cykl kobiety mają swoje wyraźne fazy, w tym dwie dominujące. W przypadku Księżyca to oczywiście nów i pełnia, u kobiet zaś menstuacja i owulacja.   Pierwotnie kobiety żyjące w harmonii z naturą zachowywały wspólny rytm z księżycem – miesiączkowały w nów, natomiast na czas pełni przypadała owulacja.

Ten szczególny rodzaj synchronii z rytmem księżyca był niegdyś udziałem wszystkich kobiet. Dziś, gdy kobiety oddaliły się od świata przyrody i nie są tak eksponowane na światło księżycowe, wpływ Księżyca na ich cykl menstruacyjny jest znacznie mniejszy. A jednak, podobnie jak oceany, które reagują na siłę Księżyca przypływami i odpływami, tak każda kobieta, wchodząc w poszczególne fazy swojego cyklu, dostrzega w sobie swoiste przypływy i odpływy energii życiowej.